ОПИС ДОКУМЕНТУ

Доповідачі:



Залівський А. І.

Рішення:

Прийнято

Сесія:

I

Скликання:

VIII

Вид:

За основу

Номер:

1901

Дата реєстрації:

25.11.2020

Проголосовано:

26.11.2020 11:23:29

РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ

  • Підтримали
    37
  • Не підтримали
    0
  • Утримались
    0
  • Не голосували
    1
  • Відсутні
    1

ПОІМЕННЕ ГОЛОСУВАННЯ ХРОНОЛОГІЯ ДОКУМЕНТУ

ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № 1901

Текст:



































   

ЧЕРВОНОГРАДСЬКА МIСЬКА РАДА

Львiвської областi

Перша сесiя восьмого скликання

Р I Ш Е Н Н Я
 


 
______ м.Червоноград №___       
     

 

Про звернення Червоноградської  мiської ради щодо критичної ситуацiї та призупинення діяльності ПрАТ «Шахта «Надія»

 

Керуючись ст.ст. 140,144 Конституцiї України, Законом України «Про мiсцеве самоврядування в Українi»,   Червоноградська мiська рада,-

 

 

В И Р I Ш И Л А :

 

 

1. Прийняти звернення Червоноградської  мiської ради щодо критичної ситуацiї та призупинення діяльності ПрАТ «Шахта «Надія», що додається.

        

2. Направити звернення до Президента України, Кабiнету Мiнiстрiв України, Верховної Ради України.

 

3.  Контроль за виконанням рiшення покласти на постiйну комiсiю з питань депутатської дiяльностi, забезпечення законностi, антикорупцiйної полiтики, захисту прав людини, сприяння децентралiзацiї, розвитку мiсцевого самоврядування та громадянського суспiльства, свободи слова та iнформацiї  (Майданович С.В.)

 

 

 

Мiський голова                                                                А. ЗАЛІВСЬКИЙ

 

Президенту України

ЗЕЛЕНСЬКОМУ В.О.

 

Кабiнету Мiнiстрiв України

ШМИГАЛЮ Д.А.

 

Верховнiй Радi України

РАЗУМКОВУ Д. О.

 

 

Звернення

Червоноградської  мiської ради щодо критичної ситуацiї та призупинення діяльності ПрАТ «Шахта «Надія»

 

     ПрАТ «Шахта «Надія» є правонаступником шахти № 9 «Великомостівська» введеної в експлуатацію у жовтні 1962 року.

У 1992 році  держава планувала закриття державної шахти, як такої, що вичерпала свій виробничий і трудовий ресурс. Проте, трудовий колектив підприємства  не погоджувався з таким рішенням. ДВАТ «Шахта «Надія»    продовжила працювати без державних фінансових дотацій. З 1998 року підприємство почало нарощувати показники з вуглевидобутку і проходження гірничих виробок. Шахта є містоутворюючим підприємством і його діяльність  забезпечує  життєдіяльність м. Соснівки та с. Сілець.

     Однак,  починаючи з 2018 року підприємство перебуває в критичному стані.

Через  значну заборгованість по заробітній платі (3-4 місяці) підземні робітники  оголосили акцію протесту і зупинили  діяльність  шахти з 16 червня по 11 липня та з 29 серпня по 7 вересня, що спричинило  зрив виконання плану з видобутку, проходки та погіршення фінансового стану підприємства,  розірвання трудових угод з підземними робітниками. Заборгованість по заробітній платі за березень - червень, серпень була погашена за рахунок бюджетних коштів в розмірі 51,0 млн.грн.

2 листопада 2020 року підприємство повністю знеструмлене  за несплату електроенергії, що призвело до повної зупинки виробництва. Станом на 25.11.2020р. електропостачання не відновлено, заборгованість становить 13,6 млн.грн. Адміністрація намагалася вирішити дану ситуацію з керівництвом ПрАТ «Львівобленерго» та неодноразово зверталася до Міністерства енергетики та житлово-комунальних послуг з проханнями сприяння у вирішенні цієї проблеми. Також варто відзначити, що Шахта «Надія» є надкатегорійною по виділенню газу метану в підземних виробках. Вентилятор головного провітрювання шахти на даний момент відключений від електроживлення, апаратура контролю газу метану в підземних виробках знеструмлена, що не дає можливості контролю наявності метану в шахті. Оскільки шахта є над категорійною по виділенням газу метану, тому загазування гірничих виробок без провітрювання та контролю може відбутися в будь-який момент.

Крім цього, не проводиться відкачування води, що спричиняє загрозу  затоплення гірничих виробок.

На сьогодні на підприємстві працюють 470 працівників з них 219 підземних, які вимушено перебувають на простої. Ситуація ускладнюється ще й тим, що на шахті існує заборгованість з виплати заробітної плати на загальну суму 10,4 млн.грн. та 3,5 млн.грн. ЄСВ.  

    Також, залишається знеструмленою шахтна котельня та насосна станція. У випадку виникнення пожежонебезпечної ситуації подача води є не можливою. При погіршення погодних умов та зниженні температури повітря можливе замерзання водяних трубопроводів в клітковому стволі та їх розтріскування, що унеможливить відновлення роботи шахти навіть при відновленні електропостачання, а також призведе до значних матеріальних втрат.

    Важке фінансове становище шахти та неможливість вирішити питання відновлення роботи  призвели до посилення соціальної напруги в колективі та створення передумов техногенної катастрофи.

    Звертаємось, до Вас з наполегливим проханням, взяти під особистий контроль ситуацію на ПрАТ «Шахта «Надія», розглянути питання щодо  діяльності ПрАТ «Шахта «Надія» на засідані Кабінету Міністрів України, Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, а  також вжити усіх необхіних заходів щодо недопущення техногенної катастрофи та виплатити заборговану плату працівникам шахти.

 

 
Прийняте на  першій сесiї Червоноградської мiської ради восьмого скликання

                                                     26 листопада 2020 року