ОПИС ДОКУМЕНТУ

Автори:

Тимчишин Г.Р.


Доповідачі:



Тимчишин Г. Р.

Рішення:

Прийнято

Сесія:

XX

Скликання:

VIII

Вид:

За основу і в цілому

Номер:

20Р4

Дата реєстрації:

16.09.2022

Проголосовано:

29.09.2022 11:43:39

РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ

  • Підтримали
    23
  • Не підтримали
    0
  • Утримались
    0
  • Не голосували
    4
  • Відсутні
    12

ПОІМЕННЕ ГОЛОСУВАННЯ ХРОНОЛОГІЯ ДОКУМЕНТУ

ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № 20Р4

Текст:









































ЧЕРВОНОГРАДСЬКА МІСЬКА РАДА

ЧЕРВОНОГРАДСЬКОГО РАЙОНУ

Львівської області

двадцята сесія восьмого скликання

Р І Ш Е Н Н Я


___________        м. Червоноград №_________
Про затвердження Порядку проведення громадського обговорення кандидатури старости в Червоноградській міській територіальній громаді

 

Керуючись статтею 26, частиною першої статті 54-1  Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Червоноградська міська рада

 

ВИРІШИЛА:

       1. Затвердити Порядок проведення громадського обговорення кандидатури старости в Червоноградській міській територіальній громаді, що додається.

       2. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань депутатської діяльності, забезпечення законності, антикорупційної політики, захисту прав людини, сприяння децентралізації, розвитку місцевого самоврядування та громадянського суспільства, свободи слова та інформації (Майданович С.В.).

 

 

 

 








Міський голова  Андрій ЗАЛІВСЬКИЙ


                                                                  

 

 



ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                                     Рішення Червоноградської міської ради

                                                                    від _____________  №________



 

 



Порядок

проведення громадського обговорення кандидатури старости в Червоноградській міській територіальній громаді



 

1. Загальні положення

 

1.1. Порядок проведення громадського обговорення кандидатури старости в Червоноградської міської територіальної громади (далі – порядок) розроблений відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

1.2. Цей порядок визначає основні вимоги до організації і проведення громадського обговорення щодо врахування громадського інтересу при визначенні кандидатури старости у старостинських округах Червоноградської міської територіальної громади (далі – громадське обговорення).

1.3. Громадське обговорення проводиться з метою залучення жителів старостинських округів Червоноградської міської територіальної громади до участі в обговоренні кандидатури старости, надання можливості для їх вільного доступу до інформації про кандидатів на старосту, забезпечення гласності, відкритості та прозорості в діяльності Червоноградської міської ради.

1.4. Предметом громадського обговорення є погодження жителями відповідного старостинського округу Червоноградської міської територіальної громади кандидатури старости для затвердження Червоноградською міською радою.  

1.5. Проведення громадського обговорення повинно сприяти налагодженню системного діалогу Червоноградської міської ради і громадськості, підвищенню якості підготовки та прийняття рішень з питання затвердження старости з урахуванням думки громадськості.  

 

2. Організація проведення громадського обговорення

 

2.1. Проведення громадського обговорення проводиться за пропозицією  Червоноградського міського голови.

2.2. Пропозиція Червоноградського міського голови про проведення громадського обговорення визначається відповідним розпорядженням.

2.3. У розпорядженні про проведення громадського обговорення вказуються: старостинський округ, на території якого проводяться громадське обговорення; прізвище, ім’я, по-батькові кандидатури старости; термін громадського обговорення щодо кандидатури старости, а також інша інформація за необхідності.

2.4. Для проведення громадського обговорення розпорядженням Червоноградського міського голови утворюється комісія з проведення громадського обговорення кандидатури старости Червоноградського міської територіальної громади (далі – комісія) у складі не менше 5-ти осіб.

2.5. Засідання комісії проводяться в міру необхідності та вважаються правомочними за присутності 2/3 складу комісії.

2.6. Рішення комісії вважаються прийнятим, якщо за нього проголосували більшість присутніх її членів. У разі рівної кількості голосів голос голови комісії є вирішальним. Протокол комісії підписується головою та усіма присутніми членами комісії.

2.7. Громадське обговорення кандидатури старости відбувається у формі проведення консультацій з громадськістю. Консультації з громадськістю проводяться у формі вивчення громадської думки (опосередкована форма) шляхом зібрання підписних листів.

2.8 Громадське обговорення триває протягом 30 календарних днів з дня винесення розпорядження міського голови про проведення громадського обговорення.

2.9. Участь у громадському обговоренні  за кандидата на старосту є добровільною. Ніхто не може бути примушений до участі чи неучасті у ньому. Застосування примусу, погроз, обману, підкупу чи будь-яких інших дій, що перешкоджають вільному волевиявленню, забороняється.

2.10. Участь у  громадському обговоренні  кандидата на старосту можуть брати жителі відповідного старостинського округу, які є громадянами України та мають право голосу на виборах.

2.11. Вивчення думки мешканців старостинського округу щодо кандидатури старости проводиться шляхом зібрання підписних листів, форма яких затверджується Комісією.

2.12. Житель відповідного старостинського округу може віддати свій голос на підтримку кандидатури старости один раз протягом терміну громадського обговорення.

2.13. Громадське обговорення  за кандидата на старосту здійснюється у місцях, визначених Комісією.

2.13.1. Вивчення громадської думки може проводиться шляхом відвідування місць проживання громадян старостинського округу або у публічних місцях на території старостинського округу, визначених Комісією та у визначений час.

2.14. Інформація про проведення громадського обговорення доводиться до відома громадян шляхом розміщення відповідної інформації на дошках оголошень, офіційному сайті Червоноградської міської ради. Також інформація може бути розміщена в друкованих засобах масової інформації, соціальних мережах тощо.

2.15. Жителі округу проставляють підпис в підписному листі за умови представлення паспорта громадянина України.

2.16. Підрахунок голосів в підписних листах здійснюється комісією.

2.17. Результати опитування вносяться в протокол засідання комісії.

2.18. Якщо за результатами вивчення думки мешканців кандидатура старости отримала достатню підтримку, інші форми консультацій з громадськістю не проводяться.

2.19. Якщо за результатами вивчення думки  кандидатура старости не отримала необхідну підтримку голосів то додатково проводяться громадські слухання. Громадські слухання проводяться протягом 2-х тижнів після завершення опитування громадян відповідного старостинського округу.

2.20. Час та місце проведення громадських слухань визначається Комісією.

2.21. Інформація про проведення громадських слухань доводиться до відома громадян під час проведення опитування та/або шляхом розміщення відповідної інформації на дошках оголошень і офіційному сайті Червоноградської міської ради та в інший спосіб.

2.22. Під час проведення громадських слухань проводиться засідання комісії, яке протоколюється.

2.23. Громадяни старостинського округу, які з певних причин не були опитані, мають право підписати підписні листи під час громадських слухань.

2.24. Під час проведення громадських слухань може заслуховуватись кандидат на посаду старости. Присутні можуть виступати та ставити запитання кандидату.

2.25. Результати громадських слухань зазначаються в протоколі громадських слухань.

2.26. Рішення, прийняті під час громадських слухань, вносяться в протокол засідання комісії.

2.27. Підписні листи на підтримку кандидата є частиною протоколу, додаються до нього та обов’язково мають містити: прізвище, ім’я (усі власні імена) та по батькові (за наявності), число, місяць і рік народження, паспортні дані, адресу реєстрації, підпис.

 

 3. Встановлення результатів громадського обговорення

 

3.1. Встановлення результатів громадського обговорення здійснює Комісія на підставі підписних листів за кандидатуру старости у відповідному старостинському окрузі.

3.2. Кандидатура старости вважається погодженою з жителями відповідного старостинського округу, якщо в результаті громадського обговорення отримала таку підтримку у старостинському окрузі:

3.2.1. з кількістю жителів до 1500 - більше 20 відсотків голосів жителів від загальної кількості жителів відповідного старостинського округу, які є громадянами України і мають право голосу на виборах.

3.2.2. з кількістю жителів від 1500 до 10 тисяч - більше 17 відсотків голосів.

3.2.3. з кількістю жителів від 10 тисяч до 20 тисяч - більше 14 відсотків голосів.

3.3. Кандидатура старости, яка в результаті громадського обговорення не отримала достатньої кількості голосів жителів старостинського округу, вважається не погодженою і не може подаватися міським головою на затвердження міської ради.

3.4. У випадку, передбаченому п. 3.3 цього Положення, проводиться повторне громадське обговорення.

3.5. За результатами проведеного громадського обговорення кандидатури старости Комісія  складає протокол, який має містити такі відомості: дата (період) і місце проведення громадського обговорення  кількість жителів відповідного старостинського округу, які є громадянами України і мають право голосу на виборах, відомості про кандидатуру старости, кількість учасників громадського обговорення, які підтримали відповідну кандидатуру, із зазначенням прізвища, імені (усіх власних імен) та по батькові (за наявності), числа, місяця і року народження, серії та номера паспорта громадянина України (тимчасового посвідчення громадянина України - для осіб, недавно прийнятих до громадянства України), що засвідчується підписом таких учасників.

3.6. Міський голова відповідно до результатів голосування та з врахуванням п. 3.2 цього Порядку подає на затвердження міської ради на найближчому пленарному засіданні кандидатуру старости у відповідному старостинському окрузі.

3.7. Рішення міської ради про затвердження кандидатури старости приймається більшістю від загального складу ради.

3.8. Кандидатура старости відповідного старостинського округу, не підтримана міською радою, не може бути повторно внесена для затвердження у цьому старостинському окрузі протягом поточного скликання відповідної міської ради.