ОПИС ДОКУМЕНТУ

Автори:

Сухинюк В.Є.


Доповідачі:



Зінченко Р. В.

Рішення:

Прийнято

Сесія:

XLIX

Скликання:

VII

Вид:

За основу і в цілому

Номер:

49-61

Дата реєстрації:

18.02.2020

Проголосовано:

20.02.2020 16:20:35

РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ

  • Підтримали
    25
  • Не підтримали
    0
  • Утримались
    1
  • Не голосували
    4
  • Відсутні
    7

ПОІМЕННЕ ГОЛОСУВАННЯ ХРОНОЛОГІЯ ДОКУМЕНТУ

ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № 49-61

Текст:

























      

ЧЕРВОНОГРАДСЬКА МIСЬКА РАДА

Львiвської областi

Сорок дев’ята сесія сьомого скликання

Р I Ш Е Н Н Я
____________ м.Червоноград         №_____

Про приєднання  територіальної

громади міста Червонограда

до народної ініціативи

стосовно реформування 

земельних відносин



Червоноградська міська рада, як орган місцевого самоврядування, що представляє інтереси  Червоноградської територіальної громади, та, одночасно, громадян України, наділених виборчим правом та правом голосу, розглянувши Звернення Всеукраїнського Об’єднаного Штабу захисту української землі відносно приєднання Червоноградської територіальної громади до народної ініціативи про створення Єдиної національної програми реформування земельних відносин, викладеної у тексті «Вимог щодо впровадження земельної реформи в Україні» та «Настанов до земельної реформи в Україні», керуючись статтями 5, 7, 140 –143 Конституції України та статтями 2, 10, 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  Червоноградська міська рада

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Підтримати текст «Вимог щодо впровадження земельної реформи в Україні» та «Настанов до земельної реформи в Україні»,  що додається.

2. З метою практичної реалізації змісту цих Вимог та Настанов:

1) делегувати Острика Сергія Олексійовича в координаційну раду громад Сокальського району;

2) затвердити звернення до народного депутата України Камельчука Юрія Олександровича, що додається.

 3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань депутатської дiяльностi, забезпечення законностi, антикорупцiйної полiтики, захисту прав людини, сприяння децентралiзацiї, розвитку мiсцевого самоврядування та громадянського суспiльства, свободи слова та iнформацiї  (Золочівський В.П).

 








Мiський   голова  А. ЗАЛІВСЬКИЙ



 








Народному депутату України

Камельчуку Ю.О.

 

 

Звернення

 

Реалізуючи конституційне право громадян України на участь в управлінні державними справами, визначене статтею 38 Конституції України, Червоноградська міська рада відповідно до статей 5, 7, 140, 143 Конституції України, статей 2, 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» звертається до Вас як представника Українського народу в Верховній Раді України з вимогою для забезпечення добробуту Українського народу, захисту інтересів виборців та держави здійснити такі дії:

1. Розглянути підтриманий нами текст «Вимог щодо впровадження земельної реформи в Україні» та врахувати волевиявлення громадян як безумовне під час здійснення своєї депутатської діяльності.

2. Невідкладно виступити від імені виборців з відповідною депутатською ініціативою до Верховної Ради України стосовно відхилення проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення (реєстр. № 2178-10 від 10.10.2019 р.) та вирішення питання щодо утворення спільних робочих груп для створення Єдиної національної програми реформування земельних відносин.

3. В місячний термін з дати отримання цього звернення відзвітувати про вирішення порушених у ньому питань перед виборцями свого округу.

 

   

 
Прийняте на сорок дев’ятій   сесiї

Червоноградської мiської ради сьомого скликання

20  лютого  2020 р.

 

 
Вимоги

щодо впровадження земельної реформи в Україні

 

Нам, українцям, потрібен шлях до розвитку та добробуту через створення нових суспільних відносин щодо прав володіння, користування і розпорядження сільськогосподарською землею. 

Нам потрібний суспільний консенсус, щоб розв’язати гострий соціально-політичний конфлікт, який виник на тлі запропонованої урядом моделі обігу земель. Досягнути цього консенсусу можна лише шляхом широкого суспільного діалогу.

Нам потрібна єдина національна програма реформування земельних відносин в Україні, котра  стала б корисною цілому суспільству, а не окремим його верствам.

Для цього ми мусимо  створити власну модель економічних та соціальних відносин -  власними силами і у власних  інтересах, cпираючись на досвід наших успішних сусідів - країн ЄС, особливо східно-слов’янських держав, що мають близьку до українців культуру та цінності.

Метою земельної реформи в Україні має бути виключно добробут людини, розвиток села та забезпечення продовольчої безпеки держави. Все інше - від лукавого.

Не через продаж землі, а лише завдяки праці людей, що працюють на землі, дбають про неї та про потреби своєї громади та цілого народу, ми досягнемо цієї мети.

Земельна реформа повинна відбуватися винятково на конституційних засадах, зокрема з метою забезпечення права власності Українського народу на землю (ст. 13 КУ) та її охорони як національного багатства (ст. 14 КУ).

Ми, громадяни України, реалізуючи власні права та свободи у відповідності до ст. 5 та 38 Конституції України, заради громадського спокою і процвітання України,  вимагаємо від Верховної Ради України, Президента України та Прем’єр-міністра України забезпечити процес утворення та прийняття Єдиної національної програми з реформування земельних відносин, а саме:

1.       Верховній Раді України– зупинити розгляд законопроекту №2178-10 від 10.10.2019 р. «Про внесення змін до деяких  законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення».  У разі прийняття вказаного законопроекту в цілому вимагаємо від Президента України накласти на нього вето. У випадку підписання закону Президентом звертаємось до фракцій Верховної ради про оформлення відповідного звернення до Конституційного Суду.

2.       Верховній Раді України та Президентові України - утворити робочу групу в складі представників місцевих громад з усіх областей України, органів місцевого самоврядування, професійних асоціацій і аграрних спілок, профільних міністерств, комітетів ВРУ.

3.       Результатом роботи цієї групи повинно стати утворення Єдиної національної програми реформування земельних відносин у відповідності до викладених в Настановах засад.

4.       Текст Єдиної національної програми реформування земельних відносин підлягає  оприлюдненню та схваленню  в середовищі громад та фахових спілок, породжуючи, таким чином, суспільний консенсус стосовно його змісту та суті.

5.       Лише після досягнення такого суспільного консенсусу Єдина національна програма реформування земельних відносин підлягає ухваленню Верховною Радою України та стає основою для внесення змін до чинних Законів України.

 

 
Підтримано на сорок дев’ятій   сесiї

Червоноградської мiської ради сьомого скликання

20  лютого  2020 р.

ДОДАТКИ

1 ЗВЕРНЕННЯ-ШТАБУ.pdf Переглянути
2 Вимоги-оновл (додаток1).pdf Переглянути
3 лист-до-ОМС.pdf Переглянути
4 Настанови (додаток2) .pdf Переглянути